Sprzęt biurowy

Jak zaprojektować domowe biuro, które zwiększa produktywność?

Matt Deighton, dyrektor zarządzający firmy meblarskiej Timeless Chesterfields, oferuje swoje rady dotyczące zwiększenia wydajności pracy poprzez projektowanie wnętrz biurowych w domu.

Praca na własny rachunek, elastyczne godziny pracy i praca w domu - to świetna wiadomość dla naszej równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Ponieważ jednak coraz więcej czasu spędzamy na pracy zdalnej, ważne jest, aby stworzyć w naszych domach optymalne przestrzenie do pracy.

Na szczęście możliwe jest zwiększenie produktywności poprzez aranżację wnętrz, więc oto moje wskazówki, jak udekorować biuro domowe w najbardziej stymulujący sposób.

Schemat kolorystyki biura domowego

Psychologia mówi, że nie ma dobrego lub złego koloru dla Twojego wystroju wnętrza, jeśli chcesz zwiększyć wydajność pracy.

Każdy z kolorów podstawowych ma raczej swoje zalety: na przykład niebieski wpływa na Twój umysł, podczas gdy żółty, według Przedsiębiorcy, wpływa na Twoje emocje.

Dlatego też ważne jest, aby stosować jak najwięcej różnych kolorów.

My, ludzie, dość często zmieniamy nasze umysły, więc polecam wybranie neutralnego tonu, takiego jak biały, czarny czy szary do ścian biura, a następnie dodanie wielu różnych kolorowych akcesoriów, które można zamienić, aby z minimalnym zamieszaniem odświeżyć swój wygląd.

Na przykład, wybierz materiały piśmienne, rośliny i dzieła sztuki w podstawowych czerwieni, zieleni, żółci i błękitu, aby jak najlepiej wykorzystać ich indywidualne właściwości podnoszące nastrój.

Meble

Najważniejszą częścią domowego biura jest część biurowa.

Większość dnia pracy spędzamy siedząc przed komputerem, co może prowadzić do problemów z plecami, zmęczenia oczu i powtarzających się urazów związanych z nadwyrężeniem, jeśli nie robimy tego prawidłowo (NHS).

Aby zmniejszyć ryzyko, że problemy te wpłyną na Twoją koncentrację i obniżą wydajność pracy, zainwestuj w regulowany fotel komputerowy, który wspiera Twoje dolne partie pleców i utrzymuje kolana nieco poniżej bioder.

Następnie dostosuj wysokość krzesła tak, aby stopy były płasko na podłodze, a ramiona w kształcie litery L podczas korzystania z klawiatury.

Ważne jest również, aby robić regularne przerwy na rozciąganie i odpoczynek dla oczu od ekranu.

Miej gdzieś wygodne miejsce do siedzenia w biurze, które znajduje się z dala od biurka, np. na fotelu lub sofie, aby przed powrotem do komputera, odświeżonym i gotowym do pracy, napić się kawy lub przeczytać kilka dokumentów.

Trzymaj tam również kilka poduszek i koc na wypadek, gdybyś potrzebował drzemki elektrycznej.

Rozwiązania w zakresie przechowywania w domu

Trudno jest wykonać jakąkolwiek pracę wysokiej jakości, jeśli biuro jest nieuporządkowane.

Bałagan może zwiększać tempo bicia serca i powodować stres zgodnie z Psychologią Dzisiaj, sprawiając, że trudno jest skoncentrować się na zadaniu pod ręką.

Ponadto, może być trudno znaleźć to, czego szukasz, jeśli twoje biurko jest morzem papierkowej roboty, okładek na przekąski i artykułów papierniczych.

Ważne jest więc, aby mieć pod ręką odpowiednie miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy biurowych, a także mieć kontrolę nad bałaganem.

Trzymaj najczęściej potrzebne rzeczy pod ręką, aby uzyskać maksymalną wydajność, ale staraj się nie przechowywać ich na biurku, jeśli możesz.

Weź pod uwagę półki lub szuflady po obu stronach miejsca pracy, aby utrzymać czystość powierzchni, pozostawiając tylko jedną lub dwie niezbędne rzeczy na zewnątrz.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zorganizuj system do swojej pracy papierkowej: jest tam wiele stylowych opcji, od teczek, przez pudełka, po szafki na dokumenty.

Wskazówki zawarte w tym przewodniku pomogą Ci zaprojektować biuro domowe, które będzie stylowe i zwiększy wydajność pracy, idealne do pracy w domu lub do realizacji osobistych projektów.

Zobacz