Przybory biurowe

Dynamic Sitting Comfortably - Krzesło biurowe AT 187

Wykorzystując swoje opatentowane technologie, AT 187 Office Chair promuje praktykę dynamicznego siedzenia, aby zachęcić do większej ergonomii podczas pracy przy biurku.

Już dawno nie zwróciliśmy uwagi na innowacyjny artykuł piśmienniczy, sprzęt biurowy czy meble biurowe na blogu Office Supplies, więc zbytnio niecierpliwie czekaliśmy na informacje o nowym krześle biurowym skupiającym się na poprawie ergonomii miejsca pracy.

Krzesło biurowe AT 187 niemieckiej marki meblowej Wilkhahn charakteryzuje się kilkoma innowacjami i technologiami, które wyróżniają je spośród innych ergonomicznych krzeseł dostępnych obecnie na rynku.

Opatentowane technologie Trimension, których celem jest utrzymanie czyjegoś środka ciężkości podczas zmiany pozycji przez cały przeciętny dzień pracy, podobno aktywnie zachęcają do ruchu podczas pracy przy biurku lub w pozycji siedzącej w miejscu pracy.

Technologie trójwymiarowe

Przyglądając się bliżej krzesłu, Wilkhahn zwraca uwagę na fakt, że kluczowa innowacja krzesła biurowego AT 187 leży w jego wnętrzu i jest wynikiem zastosowania technologii Trimension.

Dzięki samocentrującemu systemowi zawieszenia, krzesło pomaga każdemu, kto w nim siedzi, utrzymując przez cały czas swój środek ciężkości, nawet jeśli użytkownik zdecyduje się na zmianę swojej postawy lub pierwotnej pozycji siedzącej.

Dodatkowo, siedzisko na krześle posiada oparcie z możliwością pełnego pochylenia i dostępności, które może być automatycznie regulowane w zależności od ogólnego rozmiaru i wagi osoby.

W rezultacie te dwa połączone aspekty ogólnego wyglądu krzesła sprawiają, że koncepcja dynamicznego siedzenia wysuwa się na pierwszy plan, co z kolei pozwala pracownikom na poruszanie się w dowolnym kierunku podczas siedzenia, co pomaga w dalszym stymulowaniu procesu metabolicznego.

Badania nad dynamicznym siedzeniem

Koncepcja krzesła biurowego AT 187 nie została jednak opracowana tylko z kaprysu.

Wilkhahn przeprowadził kilka obszarów badań we współpracy z Niemieckim Uniwersytetem Sportowym w Kolonii w celu dalszego zbadania skutków długotrwałego siedzenia i zbadania związku między sprawnością fizyczną i psychiczną.

W ramach swoich badań obie strony przeprowadziły biomechaniczną analizę ciała siedząc w fotelu przy biurku.

Wyniki wykazały, że ruchy bioder mają kluczowe znaczenie w aktywizowaniu mięśni i naszych szkieletów.

Zdając sobie z tego sprawę, Wilkhahn postanowił wyprodukować ergonomiczny fotel biurowy, który skupiał się na nadmiarze dynamicznego siedzenia, co oznacza, że każdy siedzący w fotelu biurowym AT 187 mógł go skonfigurować tak, aby odpowiadał jego osobistym preferencjom, a jednocześnie pozwalał na większą swobodę ruchu w trakcie siedzenia.

Wilkhahn mówi więcej o swoich badaniach i metodach wdrażania, wyjaśniając:

"Aby stworzyć trójwymiarową i wspomaganą formę ruchu, Trimension został opracowany w ścisłym związku z sektorami nauki o zdrowiu i sporcie.

Trimension to synchroniczny mechanizm regulacji, który umożliwia dwuwymiarowe zginanie i rozciąganie tułowia oraz boczne ruchy bioder".

Promując naukowo poparte badania, które podjęli, firma dodaje:

"Nowa koncepcja, poparta trzema badaniami, jest jednym z najbardziej naukowo udowodnionych rozwiązań zachęcających do poruszania się w biurach".

Zobacz