Papier

Pismo ręczne Dodaje osobistą notatkę do firmy

Czy polegamy trochę za bardzo na naszych klawiaturach, aby komunikować się w miejscu pracy? Nagły wzrost sprzedaży przyborów piśmienniczych i artykułów piśmienniczych do pisania odręcznego może świadczyć o świeżej chęci nadania naszym rozmowom bardziej osobistego charakteru.

Pomyśl o tym, że ostatni raz otrzymałeś list zaadresowany do Twojego domu lub firmy. Czy zawierał on pismo odręczne z należytą starannością i uwagą? Czy też zawierał tekst stworzony komputerowo, jak większość wysyłanych listów? Rzadko w dzisiejszych czasach otrzymujemy list odręczny lub nawet tworzymy odręczne dokumenty, ale czy nie tracimy na tym, że częściej nie odbieramy długopisu?

Zatrzymywanie informacji

Nie byłby to powszechny łącznik między naszą pamięcią a informacją pisaną, ale pismo odręczne ma zdolność do poprawy naszej zależności od pamięci. Ankieta przeprowadzona na 650 uczniach w dziesięciu różnych krajach wykazała, że pismo odręczne było preferowane w grupie, ponieważ pomagało im zachować większą wiedzę na temat studiowanych przedmiotów. Przeniosło się to do świata biznesu i już teraz wyłania się obraz wpływu, jaki może to mieć na wydajność i kreatywność w miejscu pracy. Ważne wydarzenia, zaplanowane spotkania i terminy - o ważnych okazjach, takich jak te, można by częściej pamiętać, zapisując je na kartce papieru lub w notesie.

Uzyskiwanie osobistych

Co jest ważniejsze od pozostawania w pamięci tych, z którymi pracujemy i mamy nadzieję pracować? Potencjalni klienci, klienci, a nawet obecni koledzy z pracy preferują siłę pióra - z badania przeprowadzonego przez Blake Envelopes wynika, że 57% osób zauważyło, że otrzymywanie listów pisanych odręcznie sprawia, że czują się one bardziej cenione. Tylko 17% stwierdziło, że czuje się tak samo z otrzymywaniem poczty elektronicznej. Jeśli chcesz naprawdę zaimponować ludziom wokół siebie, zacznij ćwiczyć swoje umiejętności pisania odręcznego, aby nadać komunikacji osobisty charakter.

Uczucie szczęścia

Choć może się to wydawać dziwne, tworzenie odręcznych dokumentów i poczty wiązało się ze wzrostem ogólnego poziomu nastroju. Badanie przeprowadzone przez Steve'a Toepfera na Uniwersytecie Stanowym Kent stwierdza, że wyrobienie sobie nawyku pisania przemyślanych listów wdzięczności zwiększa szczęście, satysfakcję i może nawet zmniejszyć objawy depresji i lęku. Oderwanie się od ograniczeń biurka i ekranu może znacznie uprościć komunikację z kolegami i koleżankami i uczynić ją bardziej produktywną. W związku z tym, dla większej osobistej korzyści, może zapewnić bardzo potrzebny impuls w każdy dzień wolny od pracy, którego możesz doświadczyć.

Powiązane artykuły, które mogą Ci się spodobać

Dlaczego pismo ręczne ma znaczenie w erze cyfrowej

15 Ciekawe fakty na temat tego, jak pracownicy biurowi czują się w związku z przeciążeniem technicznym

Jak organizujesz swój dzień: Notatnik czy smartfon?

Zobacz