Papier

Ostateczny przewodnik tworzenia notatek

Studenci uniwersytetu osiedlają się teraz w nowym roku akademickim. Notowanie jest nadal istotną umiejętnością, zarówno na papierze, jak i na laptopie.

Studenci uniwersytetów w całym kraju osiedlają się teraz w nowym roku akademickim. Podczas gdy laptopy, tablety i smartfony odgrywają dużą rolę w nowoczesnym życiu studenckim, notowanie jest nadal ważną umiejętnością. W rzeczywistości, niektórzy wykładowcy uniwersyteccy zakazują używania laptopów podczas wykładów, więc robienie notatek jest jedyną drogą.

Już wcześniej na blogu Office Supplies informowaliśmy o tym, jak ważne są notatki pisane ręcznie. W naszym artykule Writing Boosts Your Brain Power wyjaśniliśmy, jak pisanie odręczne może rzeczywiście pomóc nam zachować informacje na dłużej.

Dlatego, aby pomóc Ci stać się lepszym notatnikiem na uczelni, w biurze lub w domu, oto nasz ostateczny przewodnik po notatkach.

Jak usystematyzować swoje notatki

Metoda robienia notatek metodą Cornell jest dobrym sposobem na uporządkowanie notatek i zachowanie informacji.

Istnieje kilka dobrze znanych technik strukturowania notatek. Jedną z najbardziej popularnych jest Metoda Cornell. Dla tej metody musisz podzielić swoją stronę na trzy części:

  • Kolumna notatek: Po prawej stronie strony. Jest to miejsce do zapisywania notatek podczas wykładu. Zwiększa to potrzebę tworzenia krótkich i zwięzłych notatek. Podpowiedź (lub słowo kluczowe) Kolumna: Z lewej strony strony. Po zapisaniu swoich notatek, zapisz kilka pytań w tej kolumnie na podstawie notatek zapisanych w kolumnie notatek. Pomoże to w lepszym zrozumieniu tematu poruszanego w wykładzie. Podsumowanie: Na dole strony. Użyj tego miejsca, aby napisać podsumowanie notatek po ich przejrzeniu i przemyśleniu, szczególnie w ramach przygotowań do zadań i egzaminów.

Co powinieneś napisać?

Niech to będzie proste. Teraz oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić. W konfrontacji z nowym tematem na wykładzie uniwersyteckim może być trudno stwierdzić, jakie informacje są ważne, a jakie zbędne. Pisanie każdego pojedynczego słowa wypowiedzianego przez wykładowcę przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Dlatego też, prawdziwą umiejętnością skutecznego notowania jest wybieranie słów kluczowych i pomysłów. Każdy dobry wykładowca będzie podkreślał ważne aspekty i kluczowe punkty danego tematu. Ważne jest, aby nie kopiować słów wykładowcy dosłownie. Nauka pisania notatek własnymi słowami jest doskonałą praktyką w znajdowaniu własnego głosu na dany temat. Ostatecznie, pomoże Ci to wyróżnić się z tłumu podczas pisania pracy na kursie i rozpraw.

Skróć lub symbolizuj słowa kluczowe

Shorthand sam w sobie może być umierającą sztuką, ale włączenie własnych skrótów i symboli może pomóc w przyspieszeniu notowania. Na przykład, gwiazdka może podświetlić kluczowy punkt, symbol strzałki może poprowadzić Cię do kolejnej notatki, niektóre słowa mogą być skrócone do prędkości, np. XX wiek staje się C20. Niezależnie od tego, jaki system działa dla Ciebie. Należy jednak pamiętać o dołączeniu indeksu klucza na wypadek, gdybyś zapomniał, co oznaczają Twoje symbole, gdy wrócisz do przeglądania swoich notatek.

Mapowanie umysłu

Mapowanie umysłu jest bardziej kreatywnym, wizualnym sposobem robienia notatek i może pomóc w lepszym zrozumieniu i utrzymaniu tematu.

Mapowanie umysłu może być trochę czasochłonne podczas wykładu z jego różnymi symbolami i kolorami. Jednak może to być świetne narzędzie rewizyjne. Zamiast pisać notatki w formie liniowej, rysujesz zamiast tego swoje notatki. Bardziej kreatywny, wizualny wygląd mapy umysłu może pomóc studentom lepiej zrozumieć dany temat. Angażuje ona zarówno lewą, jak i prawą stronę mózgu i ma na celu zwiększenie zatrzymywania informacji przez ucznia. Zobaczenie pełnego tematu na jednej stronie papieru może pomóc w znalezieniu powiązań między różnymi aspektami, które mogły nie być jasne w tradycyjnym formacie pisanym.

Zorganizuj swój notatnik z Notebookami Oxford Campus

Asortyment notebooków i wkładek na Oxford Campus został specjalnie zaprojektowany z myślą o uczniach.

Dobrym pomysłem jest posiadanie osobnego notatnika dla każdego przedmiotu lub klasy. Asortyment notebooków i wkładek na Oxford Campus został specjalnie zaprojektowany z myślą o uczniach. Dzięki zastosowaniu papieru Optik Paper® o gramaturze 90 g/m², krwawienie jest minimalne, dzięki czemu można pewnie pisać po obu stronach strony. Strony zeszytów i wkładek są uporządkowane z marginesem i z dziurkami do szybkiego przenoszenia do segregatorów ringowych i segregatorów dźwigniowych.

Nasi przyjaciele z Post Office Shop mają teraz na stanie pełną ofertę Oxford. Dlaczego by nie spojrzeć?

Zobacz