Papier

Jaki rodzaj papieru jest najlepszy do biura?

Wierzcie lub nie, tak samo jak jakość waszych towarów i usług, również rodzaj papieru, który zdecydujecie się wykorzystać jako biznes, jest niezwykle ważny. Pierwsze wrażenia są bardzo ważne i jeśli wysyłasz wydrukowane dokumenty do potencjalnych klientów, musisz się upewnić, że są one prawidłowo przedstawione. W końcu nie ma sensu wkładać wiele czasu i wysiłku w treść, jeśli papier nie jest właściwy. Oto kilka porad dotyczących rodzaju papieru, na który należy się zdecydować, w zależności od wymagań pracy.

COPIER PAPIER

Rodzaj papieru, w który inwestujesz, zależy w dużej mierze od tego, do czego zostanie użyty. Na przykład, jeśli codziennie drukujesz duże ilości dokumentów, będziesz chciał być tak ekonomiczny, jak to tylko możliwe, w przeciwnym razie koszty druku szybko się sumują. Papier do kopiowania jest doskonałą alternatywą dla papieru laserowego, fotograficznego lub atramentowego, jeśli Twoje dokumenty nie muszą być szczególnie wysokiej jakości.

LASER PAPIER

Spośród wszystkich różnych typów papieru do drukarek, papier laserowy jest najgrubszy. Jak sama nazwa wskazuje, jest on zaprojektowany specjalnie do użycia w drukarce laserowej i produkuje dokumenty najwyższej jakości. Chociaż jest nieco droższy niż zwykły papier do drukarek, papier laserowy daje eleganckie wykończenie, które jest idealne dla dokumentów, które będą zwrócone do publiczności lub klientów.

PAPIER RECYCYKLOWANY

W przypadku wielu przedsiębiorstw kładzie się duży nacisk na to, aby były one przyjazne dla środowiska i zmniejszały swój ślad węglowy. Jednym ze świetnych sposobów, aby stać się bardziej ekologicznym, jest wykorzystanie papieru z recyklingu. Może on być stosowany w każdym typie drukarki i jest prawie tak biały jak normalny papier nie pochodzący z recyklingu. Jest to świetny wybór do powszechnego drukowania dokumentów wewnętrznych.

PAPIER INKJETOWY

Jeśli masz drukarkę atramentową, będziesz wiedział, że potrzebujesz bardziej chłonnego papieru, aby atrament szybko wysychał i nie rozmazywał się. Dzieje się tak, ponieważ drukarki atramentowe rozpylają płynny atrament na stronę w szybkim tempie i dlatego wymagają specjalnego papieru atramentowego.

FOTO PAPIER

Jeśli liczysz na wysokiej jakości, błyszczące rezultaty, powinieneś zainwestować w jakiś specjalistyczny papier fotograficzny. Jest on dostępny z różnymi wykończeniami, takimi jak jedwab lub mat dla uzyskania klasycznego wyglądu lub połysku dla zdjęć.

Podsumowując, nie należy błędnie oceniać znaczenia wyglądu i wykończenia drukowanych broszur, ulotek lub innych dokumentów Twojej firmy. Jeśli nadal nie jesteś pewien, jaki rodzaj papieru jest najbardziej odpowiedni dla Twojego projektu, skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań. 

Zobacz