Papier

Jak wybrać planer lub notatnik

Czy powinieneś wybrać planer miesięczny z datą? Potrzebujesz dziennej wyszukiwarki z dużą ilością miejsca na notatki i rzeczy do zrobienia?

Jaki rozmiar planera powinieneś wybrać? Czy planer kieszonkowy będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb, czy też potrzebujesz dużego, pełnowymiarowego planera, który będzie siedział na Twoim biurku?

Jeśli naprawdę chcesz jak najlepiej wykorzystać swój wybór, będziesz musiał zadać sobie serię przemyślanych pytań.

W tym poście oferuję kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni typ planera książkowego lub planera papierowego dla Twoich potrzeb.

Weź sobie te wskazówki do serca, gdy następnym razem znajdziesz się w poszukiwaniu nowego planera, czy to teraz, czy kilka miesięcy w dół drogi.

Porady dotyczące planowania zakupów w księgarniach

Jest tu mnóstwo notatników i planerów, z których można wybierać w różnych kształtach, rozmiarach i układach dla każdego, od profesjonalistów, studentów, domowników, po emerytów.

Ponieważ zamierzasz regularnie korzystać z planera, dobrze jest zastanowić się nad wyborem planera, który będzie Ci się podobał.

Oto kilka wskazówek, które pomogą sprawić, by proces zakupów przebiegał płynnie:

Zdecydowanie rozważyć zakupy w sklepie stacjonarnym

Spójrzmy prawdzie w oczy: nie ma substytutu na osobiste spotkanie z projektantem papieru. Zakupy w tradycyjnym sklepie pozwalają na uzyskanie cennych informacji zwrotnych o planerach. Możesz poczuć wagę planera w swoich rękach, dobrze przyjrzeć się wszystkim dostępnym układom, rzucić okiem na wszystkie dodatkowe funkcje i lepiej poznać produkt siedzący w Twoich rękach.

Oczywiście, zakupy online mają też swoje zalety, o których za chwilę porozmawiamy.

Zakupy z otwartym umysłem

Bądź chętny do zapoznania się z różnymi rodzajami dostępnych planerów. Nigdy nie wiesz, co możesz odkryć w sklepie podczas zakupów! Możesz zakochać się w zupełnie nowym planerze, odkryć ikonę starego faworyta, odnaleźć unikalny format, który daje do myślenia, lub otrzymać dawkę bardzo potrzebnej inspiracji do spersonalizowania własnego planera.

Na pierwszym miejscu stawiaj swoje osobiste preferencje

Jaki jest najlepszy układ planera papieru? Cóż, to wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji i potrzeb. Wybierając planer, nie zgaduj swoich osobistych preferencji. Nawet jeśli planer został określony jako "najlepszy planer na świecie", nie pomoże Ci to, jeśli pogardzisz układem lub jakością papieru.

Nie spieszcie się

Pamiętaj, że będziesz używał swojego planera w dającej się przewidzieć przyszłości. Przynajmniej tak będzie w przyszłym roku! To długi czas na używanie jednego narzędzia, więc nie spiesz się z zakupem. 

I co najważniejsze, nie zapomnij zrobić wielu notatek na temat swoich ulubionych projektów i marek.

Przed wizytą w sklepie

Przejrzyj swój stary plan

Zanim pójdziesz do sklepu, warto poświęcić kilka minut, aby przejrzeć strony poprzedniego planisty. To ćwiczenie jest inteligentnym i prostym sposobem na zebranie cennych danych z roku, który jest wart użycia.

Oto kilka pytań, które możesz sobie zadać, aby odkryć kilka cennych samorodków informacji:

  • Co ci się absolutnie podobało w układzie twojego planisty? Co sprawiło, że twoje serce śpiewało za każdym razem, gdy otwierałeś swój plan? Z drugiej strony, co ci się nie podobało w tym układzie? Co powodowało, że za każdym razem, gdy spojrzałeś... albo nawet myślałeś o swoim planerze...
  • Które cechy planisty były użyteczne? Które funkcje nie były przydatne? Czy podobało Ci się korzystanie z małych pól wyboru dla Twoich codziennych zadań? Czy w tylnej części planera znajdowała się sekcja z notatkami bonusowymi dla twoich myśli i rozważań? Czy w planerze brakowało kalendarza rocznego lub przewodnika po świętach?
  • Jakie funkcje chciałbyś mieć w swoim następnym planie? Na podstawie powyższych informacji, jakie cechy chciałbyś mieć w swoim następnym wyborze planisty? Które funkcje są obowiązkowe i które z nich byłyby niezbędne?
  • Czy rozmiar twojego planera był odpowiedni dla twoich potrzeb, czy też był za mały lub za duży? Czy byłeś zadowolony z wielkości planera w ciągu roku? Czy było wystarczająco dużo miejsca na wprowadzenie informacji, odniesienie do dat, czy też po prostu na codzienną obsługę?
  • Czy Twój planista był wykorzystywany do śledzenia podstawowych lub szczegółowych informacji? Czy konieczne było wpisywanie codziennych wpisów, czy też układ tygodniowy lub miesięczny dobrze odpowiadał Twoim potrzebom?
  • Czy Twój planista był używany w pracy, szkole lub domu? Czy będzie on używany w tym samym celu w tym roku? Czy też planista będzie używany w innym celu lub projekcie?
  • Czy twój planista był codziennie transportowany lub przewożony z miejsca na miejsce? W jaki sposób planista utrzymywał się w czasie podróży? Ja jest wciąż całkiem nietknięty lub jest rozdrobniony nie do poznania?
  • A co jeśli nie masz pod ręką starego planisty? Po pierwsze, możesz pomyśleć o cechach planisty, którego używałeś w przeszłości.

Innym pomysłem jest rozważenie, jak lubisz zapisywać, przechowywać i przeglądać informacje. Pomoże Ci to lepiej poruszać się w rozważaniach dotyczących układu graficznego twojego planisty.

Uważaj na swój budżet

Chociaż powinieneś starać się znaleźć planistę, który spełni Twoje potrzeby, to warto pamiętać, że nie musisz łamać banku, aby to zrobić. Nie musisz wydawać dużej ilości pieniędzy, aby uzyskać dobrą wartość. Ogólnie rzecz biorąc, można kupić porządny, podstawowy planer za około 40,00 USD lub mniej.

Co jeśli pieniądze są trochę za ciasne? Nie martw się, są pewne sposoby, aby zrekompensować koszty nowego planisty. Możesz spieniężyć tę świąteczną kartę upominkową, przynieść lunch do pracy na najbliższe dwa tygodnie, poprosić o planistę jako prezent urodzinowy lub na zakończenie studiów, albo skorzystać z aktualnych kuponów sklepowych lub promocji marki.

Warto również zauważyć, że tylko dlatego, że planista jest droższy, nie musi oznaczać, że będzie to dla Ciebie najlepsza inwestycja. Najlepiej jest wziąć pod uwagę ogólne cechy planisty.

Planuj odwiedzić różne sklepy

Jak już wcześniej mówiliśmy, nie ma alternatywy dla osobistego sprawdzania potencjalnego planisty papieru. Można dosłownie poczuć wymiary i cechy planisty.

Biorąc to pod uwagę, należy rozważyć odwiedzenie różnych sklepów, aby znaleźć planistę. Możesz odwiedzić dowolną kombinację sklepów z artykułami biurowymi, domów towarowych, księgarń, sklepów typu closeout, dużych sklepów typu box, butików i targów rzemieślniczych. W razie potrzeby zwróć się o pomoc do pracowników sklepu!

Co by się stało, gdybyś natknął się na planistę, którego chciałbyś użyć, ale nie ma go na stanie, albo jest w niepożądanym kolorze lub wzorze? Dobra wiadomość: możesz zrobić wyszukiwanie, aby sprawdzić, czy możesz zamówić dany produkt online.

Rozważ wykorzystanie zakupów online jako kopii zapasowej

Co zrobić, jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie nie ma zbyt wielu sklepów, aby zrobić zakupy w planerze? A co, jeśli fizycznie nie jesteś w stanie podróżować, aby zrobić zakupy? To właśnie tutaj zakupy online mogą się przydać.

Zakupy online pozwalają na zrobienie zakupów w planerze z komfortu własnego domu. Za pomocą jednego kliknięcia możesz przeprowadzić obszerne badania i zlecić dostarczenie produktów do Twoich drzwi.

Zobacz