Pakowanie przesyłek

Przesyłka, pakowanie ma znaczenie

Żyjemy w czasach sklepów internetowych. Nie ma co ukrywać, że zamawianie towarów do domów czy firm to chleb powszedni.  Kurierzy krążą od domu do domu, z mieszkania do mieszkania w zatrważającym tempie. Czy zamówimy materiały biurowe czy też nowe buty, prawdopodobnie zapakowane będą w paczkę. Problem pojawia się gdy to my musimy zadbać o nadanie paczki i jej zabezpieczenie.  Oto kilka przydatnych rzeczy, które musisz wiedzieć przed wysłaniem paczki.

 

Dobierz rozmiar

W pierwszej kolejności zastanów się nad tym co masz do przesłania. Dobranie odpowiedniej paczki to nie taka prosta sztuka. Inne opakowanie będzie potrzebne do wysłania książki, a w inne zapakujemy urządzenie wielofunkcyjne. Dobierz odpowiedni gabaryt tak by nie zabrakło miejsca jeszcze na materiały zabezpieczające.


Zabezpiecz skarby

Jak już było napisane powyżej, ważnym jest żeby pamiętać o zabezpieczeniu przesyłki. W gruncie rzeczy nasza paczka zwiedzi kilka miejsc zanim dotrze do celu.  My natomiast tracimy wpływ na nasz pakunek w  chwili gdy przekażemy go kurierowi.  Nie możemy więc mieć pewności czy w trakcie transportu się nie obije bądź nawet spadnie. Warto jest zminimalizować ryzyko, zwłaszcza gdy wysyłamy delikatne przedmioty. Służy do tego folia  bąbelkowa, ale może sprawdzić się też wata lub pognieciony papier czy karton.

Dobrze się klei


Kolejnym krokiem jest oczywiście zamknięcie pudełka i  zaklejenie go. Tutaj podobnie jak w punkcie powyżej chodzi o zabezpieczenie towaru. Dobrze jest po zamknięciu paczki zakleić wyjście solidną taśmą klejącą tak aby w razie ewentualnej wywrotki, zawartość nie wypadła na podłogę. Niby oczywista rzecz, a często nadawcą zdarza się zbagatelizować klejenie i używają taniej taśmy, która może się niestety nie sprawdzić. Niektóre pudełka same posiadają taśmy pomagające zakleić  pakunek, ale należy pamiętać, że są one droższe.

 

Nie zapomnij się podpisać

Przed zamówieniem samego kuriera, nie zapomnij o najważniejszej rzeczy. Naklejeniu adresu. W tym mogą Ci pomóc etykiety samoprzylepne, które nakleisz na paczkę. Napisz tam adres odbiorcy oraz wszystkie najważniejsze dane. Możesz też dokleić listę przewozową jeśli taką posiadasz.  Natomiast jeśli wysyłasz z domu i nie jesteś zaopatrzony w odpowiedni sprzęt biurowy, daj zaadresowaną kartkę kurierowi żeby ją zakleił sam lub przepisał.

 

Gotowe więc ślij
 

Jeśli już wszystko masz gotowe to zamów kuriera. Dbaj o cudzy czas, więc miej już gotowy pakunek przy drzwiach. Tak by w razie jego przyjazdu skupił się on tylko i wyłącznie na swojej pracy. Po co tracić czas swój i kogoś.  Gdy już kurier weźmie od Ciebie paczkę to zgadnij co? Tak dobrze myślisz. Właśnie nadałeś paczkę. Gratuluję

Zobacz