Nowy Ogólnopolski Konkurs Pisarski zainicjowany przez Krajowy Tydzień Stacjonarny

Zespół odpowiedzialny za National Stationery Week uruchomił niedawno ogólnokrajowy konkurs pisarski dla szkół, w którym przewidziano szereg nagród dla zwycięzcy i dla czterech biegaczy w górę.

W ramach przygotowań do tegorocznego Krajowego Tygodnia Stacjonarności, który odbędzie się w dniach 20-26 kwietnia 2020 r., zespół odpowiedzialny za pomoc w organizacji corocznej imprezy ogłosił konkurs pisarski dla szkół w całym kraju.

Dzięki wsparciu sponsorów Krajowego Tygodnia Papieru Starego, zwycięskie dziecko, szkoła i czterech biegaczy w górę otrzymają nagrody rzeczowe w postaci: Cross Pens, Derwent, Manuscript, Marple Stationery Supplies, Moleskine, Staples, uni-ball i partnerów NSW, Premier Stationery i VENT for Change.

Długopisy na przygodę

Temat tegorocznego konkursu nosi tytuł "Długopisy na przygodę", a uczniowie muszą zgłaszać swoje najbardziej twórcze historie, aby wziąć udział w ogólnopolskim konkursie pisarskim.

Zgodnie z wytycznymi, każda praca konkursowa nie może zawierać więcej niż 300 słów, musi opierać się na temacie "Długopisy z przygodami" i musi zostać zgłoszona nie później niż do 1 kwietnia 2020 roku.

Następnie 50 prac nadesłanych przez szkoły z całej Wielkiej Brytanii zostanie umieszczonych na liście i zaprezentowanych na tegorocznym London Stationery Show, z czego jeden zwycięzca konkursu zostanie uhonorowany główną nagrodą w konkursie na najlepsze materiały piśmiennicze, w którym wyłonionych zostanie również czterech uczestników.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty przez panel czterech sędziów - każdy z nich będzie miał własne doświadczenie i wiedzę w zakresie pisania odręcznego, kreatywności i opowiadania historii.

Konkurs na pismo zachęcające do pisania odręcznego i kreatywności

Właścicielka National Stationery Week, Rachel Smallman, mówiła o tym, jak powstał konkurs pisarski, aby w pełni pokazać umiejętności pisania ręcznego, wraz z kreatywnością i wyobraźnią ucznia.

"Kreatywne pisanie jest istotną częścią rozwoju dziecka i chcemy, aby Krajowy Tydzień Stacji Pisarskich był dla niego inspiracją.

Każdego roku przeprowadzamy konkurs pisarski dla dzieci, ale tegoroczna nagroda jest lepsza niż kiedykolwiek wcześniej, a jej tematyka będzie sprzyjać kreatywności, zabawie i oczywiście pisaniu odręcznemu".

Ona dodaje:

"Zespół i ja nie możemy się doczekać, aby przeczytać najlepsze wysiłki uczniów, popisując się ich twórczą wyobraźnią, którą zawsze z radością widać w formie pisemnej!"

Szkoły, które nadal chcą wziąć udział w konkursie pisarskim Krajowego Tygodnia Stacji Pisarskich, mogą się tu zapisać, co obejmuje również dostęp do dodatkowych zasobów, w tym do startera historii i naklejek do druku.

Zobacz